ІСТОРІЯ

Комунальне некомерційне підприємство «Міська стоматологічна поліклініка № 1" Харківської міської ради - поліклініка з багаторічними традиціями в діагностиці та лікуванні стоматологічних захворювань, яка протягом 76 років працює у сфері високої стоматології.

Історія поліклініка почалася у важкі роки Другої світової війни. 23 серпня 1943 року війська Степного фронту спільно з військами Воронежського і Південно-Західного фронтів повністю звільнили м.Харків від німецько-фашистських загарбників. І вже 26 серпня, на базі зруйнованої Центральної зубної клініки, яка розташовувалась по проспекту Московському, будинок 2, згідно з розпорядженням Міського відділу охорони здоров'я, була організована Центральна зубна клініка з зуботехнічною лабораторією, співробітники якої відразу приступили до роботи. Стоматологічну допомогу населенню спочатку надавали у виділеному приміщенні по вул. Римарській, а потім в приміщенні на площі Тевелєва, 19 (нині площа Конституції) та у двух філіях: вул.Нетеченська, 20 і вул.Клочківська. Пізніше було організовано відділення для надання лікувальної та ортодонтичної допомоги дитячому населенню міста.

З листопада 1950 року, згідно рішенню міськвиконкому, Центральна зубна клініка з зуботехнічною лабораторією була перейменована у Міську стоматологічну поліклініку та в 1955 році була переведена в будівлю по вул.Пушкінській, будинок 11/13, де знаходиться до теперішнього часу.

На сьогоднішній день при поліклініці функціонують два стоматологічних відділення, які надають терапевтичну та хірургічну допомогу, ортопедичне відділення з зуботехнічною лабораторією та ливарною лабораторією.

Головною акредитаційною комісією Міністерства охорони здоров'я України поліклініці присвоєна перша акредитаційна категорія, вся діяльність поліклініки ліцензована, 70 відсотків лікарів мають вищу і першу атестаційні категорії.

Велику роботу по реорганізації та вдосконаленню структури поліклініки з урахуванням нових економічних відносин, змін умов господарювання виконує головний лікар поліклініки - лікар вищої категорії з оргацізаціі Управління охорони здоров'я Людмила Володимирівна Конєва. Свою трудову діяльність на посаді лікаря-стоматолога хірурга, корінна харків'янка Людмила Володимирівна Конєва, почала в 1972 році в невеликому містечку Лохвиця Полтавської області, куди була направлена після закінчення стоматологічного інституту.

З 1992 року працює головним лікарем поліклініки. З цього ж року вона призначена позаштатним міським стоматологом міського управління охорони здоров'я. Це був дуже скрутний час - розпад Радянського Союзу, вкрай убоге бюджетне фінансування. Тільки завдяки злагодженій роботі колективу, досконалому підбору кадрового потенціалу, поліклініка не тільки вистояла в таких складних умовах, але і поліпшила своє матеріально-технічне забезпечення, професійний рівень.

На сьогоднішній день у всіх лікувальних кабінетах проведені ремонтні роботи. Кожен кабінет оснащений кондіціонером. Полностью оновлений парк стерилізуючого обладнання.

На базі поліклініки проводились клінічні апробації багатьох стоматологічних матеріалів, що випускалися Харківським заводом медичних пластмас і стоматологічних матеріалів. І сьогодні лікарі-стоматологи поліклініки широко використовують в своїй роботі нові наукові розробки та технології у терапевтичної, хірургічної, ортопедичної стоматології, протезування металокерамікою, бюгельне протезування на замкових кріпленнях, рестраврація зубів з метою відновлення їх анатомічної форми, кольору, положення в зубному ряду.

Завдяки безперервному навчанню лікарі поліклініки працюють за технологіями світової стоматологічної практики. Крім обов'язкових передатестаційних курсів, мистецьке володіння усіма тонкощами професії набувається і підтримується на регулярно виїзних короткотермінових курсах кафедр ХМАПО і ХНМІ та суміжних кафедрах.

КНП "Міська стоматологічна поліклініка № 1" ХМР

stomatol1@ukr.net